Držáky nástrojů

Jelikož víme, že k vysoce produktivním technologiím třískového obrábění je zapotřebí mimo výkonných a spolehlivých strojů také kvalitní příslušenství umožňující dosáhnout maximálních výkonů a možností, tak od roku 2004 spolupracujeme s Italským výrobcem nástrojových držáků, který je lídrem ve vývoji inovativních řešení.

Díky naší spolupráci jsme vždy schopni uspokojit zákazníky i s netradičními požadavky na upnutí nástrojů a ve vývoji technologie. Poskytujeme zákazníků kompletní služby vyškolenými techniky a to jak v pomoci s uvedením nového držáku do výroby (programování, obsluha, servis), tak s konstrukcí speciálního řešení. Prodejem to pro nás prostě nekončí. Na všechny nabízené produkty poskytujeme plnou záruku 2 roky a samozřejmostí je i pozáruční servis (a to i na produkty jiných dodavatelů, viz. repasování nástrojových držáků uvedené níže).

marchetti

logoM.T.-MARCHETTI – výrobce pevných a rotačních (poháněných) nástrojových držáků s více jak 40-ti letou tradicí. Držáky jsou vyráběny jak ve standardních provedeních (tak jak jsou definovány výrobci strojů), tak ve speciálních konstrukcích šitých na míru dle výkresové dokumentace vyráběného dílce. Pravidelně, každoročně uvádíme na trh nové, zcela výjimečné řešení pro obrábění dle nejmodernějších trendů. Mezi největší odlišnosti v konstrukci je fakt, že všechny dosedací plochy pod ložiska a ozubená kola jsou s keramickým povlakem. Všechna ozubená kola jsou vyráběná v mateřském závodě a jsou „zabíhaná“ vždy v páru dohromady a v tomto páru vždy montovaná. Žádné komponenty nejsou nakupované u třetích stran.

Hlavní katalog ke stažení zde

⇒ Vstup do sekce e-katalogu MT-Marchetti


Další námi nabízenou službou umožňující snížit náklady na výrobu dílů na soustružnických centrech je repasování nástrojových držáků.

 Proč repasovat nástrojové držáky? 

R-WTO-2Odpověď je celkem jednoduchá. Hlavním důvodem repasování je cena nového držáku. My, ještě dodáváme, že většina držáků není v tak špatném stavu, aby bylo toto poměrně nákladné příslušenství nutné zahodit do starého železa. Touto naší aktivitou se snažíme protáhnout životnost držáku a tím ušetřit náklady na pořízení nového.

 Kdy držák repasovat? 

R-WTO-4R-WTO-3Na tuto otázku již tak jednoduchá odpověď není. Většinou záleží na více faktorech, mezi které patří zvýšená hlučnost, vibrace, vůle mezi hnacím a hnaným hřídelem, házení upínací části nebo např. zadření rotačních částí a s tím spojené špatné nebo žádné otáčení hřídelů. Pokud tedy zjistíme, že držák není v 100% stavu, nastává druhá část otázky „kdy tedy držák opravdu repasovat?“. Odpověď je jasná: čím dříve tím lépe. Z pravidla většinou platí, že: čím dříve se držák opraví, tím nižší cena opravy je.

 Jak repasování probíhá? 

R-WTO-1R-WTO-5V první řadě je nutné dopravit držák k nám. Je úplně jedno, jestli držák přivezete osobně nebo jej zašlete nějakou zásilkovou službou. Poté jej náš technik kompletně nafotí a před vlastním rozebráním popíše venkovní stav držáku a také předběžnou závadu. Dále se držák rozebere a zjišťuje se stav jednotlivých částí. Hřídele se proměřují na házivost, přímost, souosost, povrchové opotřebení, atd. Kontrolují se ložiska, těsnění, labyrinty, ozubená kola a ostatní části držáku. Všechny jednotlivé části se fotí a technik vytváří seznam opotřebovaných nebo zničených částí. Tyto data se vloží do formuláře, kde se jednotlivé části popíší a stanový se zde postup opravy. Na základě tohoto formuláře se připraví cenová a termínová nabídka na opravu, která se pošle zákazníkovi k odsouhlasení. Vzor formuláře můžete stáhnout zde a vzor nabídky zde.

PRO REPASOVÁNÍ POUŽÍVÁME POUZE ORIGINÁLNÍ NÁHRADNÍ DÍLY PŘÍMO OD VÝROBCŮ NÁSTROJOVÝCH DRŽÁKŮ!

 Jaký je další postup? 

R-WTO-7R-WTO-8Nyní je rozhodnutí zda držák opravit nebo ne (zda se to vůbec vyplatí) na zákazníkovi. V případě rozhodnutí, že se držák opravovat bude, se objednají náhradní díly. Po obdržení dílů se držák kompletně smontuje a naplní provozními náplněmi. I zde se držák opět fotí a vytváří se protokol o montáži a měřící protokol. Následuje cca tří hodinový záběh držáku na zkušebním přípravku. Po odzkoušení se držák zabalí a odešle zpět zákazníkovi s 6-ti měsíční zárukou.

 Co se stane s držákem, když se rozhodnu jej neopravovat? 

Ano, i tato varianta může nastat. Ve většině případů se cena opravy pohybuje okolo 40-60% ceny nového držáku. Pokud jsou u držáku poškozeny obě hřídele a např. i ozubená kola, poté se cena opravy může dostat až k 80-90% ceny nového držáku. V tomto případě se oprava již nevyplácí a je výhodnější koupit držák nový.

 ⇒ Vstup do sekce e-katalogu MT-Marchetti

  • V PŘÍPADĚ ROZHODNUTÍ DRŽÁK JIŽ NEOPRAVOVAT, ROZEBRANÝ DRŽÁK NEKOMPLETUJEME ZPĚT!
  • VŠECHNY ČÁSTI POTÉ ODESÍLÁME K ZÁKAZNÍKOVI V ROZMONTOVANÉM STAVU!
  • ZÁKAZNÍK OBJEDNÁNÍM SLUŽBY REPASOVÁNÍ DRŽÁKU DÁVÁ SOUHLAS S JEHO ROZEBRÁNÍM A ZÁROVEŇ POTVRZUJE, ŽE SE SEZNÁMIL A SOUHLASÍ SE VŠEMI BODY TÉTO SLUŽBY.
Top
Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).