Technologie na klíč

Jednou ze služeb, kterou společnost MT-TECH CZ s.r.o. poskytuje svým zákazníkům je tvorba technologií výrob dílců, tzv. na klíč. Pod pojmem „na klíč“ se skrývá: od dodání výkresů zákazníkem až po seřízení vlastní výroby a výroby ověřovací série dílců a to pro všechny typy frézovacích, soustružnických i multifunkčních strojů.

Součástí technologie může být i školení řídících systémů Fanuc a Mitsubishi pro programování a obsluhu.

Pro námi navržené technologie dodáváme i nástrojové balíky, upínače a přípravky. Nástroje a standardní upínače navrhujeme a používáme od předních světových výrobců, např. Sandvik, Walter, Seco, Iscar, Ceratizit, Kennametal, Arno, Lang, Chick, Gerardi, Nikken, SMW-Autoblok, MT-Marchetti, Kitagawa, WTO, EWS, atd.. Při rozhodování o nejvhodnějším složení dodavatelů nástrojů a upínačů pro daný projekt klademe velký důraz hlavně na dobré zkušenosti a spolupráci dodavatele s koncovým zákazníkem. V případě potřeby použití speciálních přípravků používáme vlastní konstrukci a výrobu.

Mezi naše vážené zákazníky patří např. DMG MORI, MAZAK, IMTOS, NEWTECH a další, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Spolupracujeme také s firmami z automobilového, energetického a leteckého průmyslu, ale také s výrobci různých komponentů, tzv. „na zakázku“, nástrojárnami, výrobci armatur a dalšími. 

 Postup tvorby technologického postupu 

Pro vytvoření technologického postupu, potřebujeme od zákazníka získat informace jak si vlastně výrobu dílce představuje, počty vyráběných dílců, typy strojů, adt. TS-10

Dále potřebujeme poslední verzi výkresu v nějakém standardním formátu, např. pdf, tiff, bmp nebo dxf, dwg. Pokud je možné poskytnout i 3D model dílce, tím lépe. Formáty, které jsme schopni přijmout jsou např. step, parasolid, sat, iges, atd..

Jestliže 3D model není k dispozici, poté se jej snažíme pro přesnou tvorbu postupu vytvořit sami. TS-01

Nyní přichází na řadu vlastní tvorba technologie.

Tu tvoříme ve dvojím provedení. Jako první se vytvoří prvotní návrh bez uvedení detailních informací. Tento návrh předáme zákazníkovi k posouzení. Náhled viz.obr. výše. Nyní je na zákazníkovi zda studie vyhovuje jeho požadavkům a představám.

Dalším krokem v případě, že návrh technologie splňuje představy zákazníka je dokončení technologické studie o detailní informace, viz.obr. níže. Součástí technologického postupu je i kompletní cenová nabídka na realizaci, včetně dodávky nástrojů a upínačů, termín dodání a čas potřebný na vlastní provedení. 

TS-02

Technologické studie dodáváme včetně výpočtu výrobní kapacity a počtu potřebných výrobních zařízení pro výrobu požadované dávky dílců.

 Foto z realizace technologie výroby 

TS-04   TS-08  TS-05   TS-03   

Top
Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).